Formacioni më i mirë i muajit në La Ligë (Foto)

La Liga ka publikuar dhe formacionin më të mirë të muajit prill, formacion ky që përmban mjaft befasira.

Sport

04/05/2015 12:52

Në formacionin më të mirë të muajit prill të publikuar nga La Liga, mungon superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo.

I vetmi lojtar i Realit që është në këtë listë është James Rodriguez, teksa Barcelona përmban plotë tre lojtarë: Alves, Messi dhe Suarez.

Edhe Atletico Madridi përmban plotë tre lojtarë: Oblak, Jesus Gamez dhe Griezmann.

Formacioni