Formacioni i Kosovës në vitin 2011 (FOTO)

Kosova ishte mbledhur dhe kishte zhvilluar ndeshje miqësore edhe vite më parë.

Sport

07/06/2016 23:27

Njëra ndër to ishte ajo me Renovën e Maqedonisë në vitin 2011, skuadër kjo që atëbotë drejtohej nga Bylbyl Sokoli.

Pjesë e Kosovës në vitin 2011 ishte edhe Etrit Berisha, që tani paraqitet për Kombëtaren Shqiptare , me të cilët do të jetë në Kampionatin Evropian, shkruan Indeksonline.

Ndeshja e zhvilluar në “Stadiumin e Qytetit” në Prishtinë, e zhvilluar në prani të rreth 5 mijë spektatorëve, kishte përfunduar 0:0.

Formacioni i Kosovës në vitin 2011 ndaj Renovës:

Etrit Berisha (Lazio, Itali)
19. Avni Pepa (IBV, Islandë)
14. Faton Toski (Pa skuadër)
5. Fisnik Papuqi (KF Besa, Pejë)
21. Liridon Kukaj (Prishtinë)
10. Valdet Rama (1860 Munich, Gjermani)
9. Alban Ramaj (Waldhof Mannheim, Gjermani)
13. Enis Alushi (St Pauli, Gjermani)
8. Anel Rashkaj (Sandnes, Norvegji)
2. Shqipran Skera (Eltersdorf, Gjermani)
16. Ardian Gashi (ODD, Norvegji)

Parashikoni ndeshjet e EURO 2016 dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 6S dhe Samsung Galaxy Note 4.