Formacionet zyrtare: Werder Bremen – Eintracht Frankfurt

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Werder Bremen – Eintracht Frankfurt.

Sport

03/06/2020 19:34

Skuadra e Milot Rashicës ka para vetes një test shumë të rëndësishëm përballë Eintracht Frankfurtit, në luftën për mbijetesë, shkruan lajmi.net.

Bremen në tre ndeshjet e fundit ka rritur gjasat në luftën për mbijetesë, duke marrë dy fitore dhe një barazim.

Një sukses tjetër ndaj Eintracht, do të ishte vendimtar në betejën e Werder për ekzistencë.

Edhe pse u raportua se Milot Rashica është i gatshëm për lojë, ai nuk do të startojë nga minuta e parë në këtë ndeshje.

Formacionet zyrtare:

Werder Bremen:

Rezervistët: Kapino – Augustinsson, Rashica, Bittencourt, Langkamp, Sargent, Groß, Woltemade, Bargfrede.

Eintracht Frankfurt:

/Lajmi.net/