Formacionet zyrtare: Real Madrid – Levante

Janë publikuar formacionet për ndeshjen Real Madrid – Levante.

Sport

12/05/2022 20:18

Ndeshja e xhiros 36 në La Liga ka vendosur përballë Realin dhe Levante.

Ekipi i Carlo Ancelottit tash e dy xhiro më parë janë shpallur kampion të La Ligas, ndërsa këtë ndeshje do ta luajnë pa ndonjë presion.

Në anën tjetër Levante ka nevojë për pikët e plota, pasi gjenden në vendin e fundit në tabelën e ligës spanjolle.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell formacionet zyrtare për ndeshjen e cila fillon në orën 21:30.

Real Madrid:

Levante: