Formacionet zyrtare: Inter – Napoli

16:51 | 21 Nentor 2021

Inter është nikoqir i Napolit, në kryederbin e kësaj xhiro.

“Neurazzurët” si dhe “Napolitanët” janë duke luftuar për titull, andaj do synojnë vetëm pikët e plota, shkruan lajmi.net.

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani vazhdon të jetë titullar i padiskutueshëm nën urdhrat e Luciano Spalletit.

Formacionet zyrtare:

Inter: Handanovic; Skriniar, Ranocchia, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Correa, Lautaro Martinez

Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mario Rui; Anguissa, Fabian Ruiz; Lozano, Zielinski, Insigne; Osimhen

Ndeshja nis në ora 18:00./Lajmi.net/