Formacionet zyrtare Belgjikë – Francë

19:41 | 7 Tetor 2021

Belgjika dhe Franca do të zhvillojnë duelin interesant në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kombeve.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja Kombëtareve.

Belgium XI: Courtois; Alderweireld, Denayer, Vertonghen; Castagne, Witsel, Tielemans, Carrasco; De Bruyne, Lukaku, Eden Hazard.

France XI: Lloris; Koundé, Varane, Lucas Hernández; Pavard, Rabiot, Pogba, Theo Hernández; Griezmann, Benzema, Mbappé.

Belgjika:

Franca: 

Ndeshja fillon nga ora 20:45 dhe fituesi i këtij dueli do të luajë në finale ndaj Spanjës. /Lajmi.net