lajmi.net

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Borussia Dortmund

Bayern Munich dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare për ballafaqimin e tyre në kuadër të Superkupës së Gjermanisë.

Sport

13/08/2014 18:06

Bayern Munich dhe Borussia Dortmund janë gati për ballafaqimin e tyre në kuadër të Superkupës së Gjermanisë.

Dy gjigantët e Bundesligës do të përcaktojnë fituesin e trofeut të parë që do të shënojë edhe fillimin e edicionit të ri.

Skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare.

Bayern Munich: Neuer, Martínez, Gaudino, Boateng, Bernat, Rode, Müller, Alaba, Hojbjerg, Shaqiri, Lewandowski.

Borussia Dortmund: Langerak – Piszczek, Sokratis, Ginter, Schmelzer – Kehl, Kirch – Hofmann, Mkhitaryan, Aubameyang, Immobile.

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Borussia Dortmund

Bayern Munich dhe Borussia Dortmund kanë publikuar formacionet zyrtare për finalen e Kupës së Gjermanisë në Olympiastadion në Berlin. Pep Guardiola ka sjell shumë befasi.

Sport

17/05/2014 20:30

Bayern Munich dhe Borussia Dortmund kanë paraqitur formacionet bazë për finalen e Kupës së Gjermanisë në Olympiastadion në Berlin.

Pep Guardiola ka lënë jashtë formacionit bazë yllin Franck Ribery si dhe mesfushorin kosovar Xherdan Shaqiri, të cilët janë rezervistë, kurse si titullarë ndeshjen e nisë mesfushori Pierre Hojbjerg. Në Dortmund në sulm paraqitet sulmuesi i ardhshëm i Bayernit, Robert Lewandowski.

Bayern Munich: Neuer – Dante, Martínez, Boateng, Rafinha – Lahm, Kroos, Robben, Götze, Höjbjerg – Müller.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Sokratis, Hummels, Schmelzer – Jojic, Sahin – Mkhitaryan, Reus, Grosskreutz – Lewandowski.

LM