Formacionet zyrtare: Barcelona – Man City

Barcelona dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që do të fillojë në ora 20:45 në Camp Nou, dhe do të sjellë emrin e një tjetër çerekfinalisti në Ligën e Kampionëve. Gjiganti katalan ka avantazh prej dy golave nga dueli i parë në Etihad dhe ka bërë vetëm një ndryshim nga formacioni bazë…

Sport

12/03/2014 18:59

Barcelona dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që do të fillojë në ora 20:45 në Camp Nou, dhe do të sjellë emrin e një tjetër çerekfinalisti në Ligën e Kampionëve.

Gjiganti katalan ka avantazh prej dy golave nga dueli i parë në Etihad dhe ka bërë vetëm një ndryshim nga formacioni bazë me të cilin u paraqit në ndeshjen e parë.

Neymar do të luajë në vendin e Alexis Sanchezit në sulm. Kurse, Manchester City ka bërë tri ndryshime, Joleon Lescott, Sergio Aguero dhe James Milner janë titullar në Camp Nou.

Barcelona: Valdes, Pique, Fabregas, Xavi, Iniesta, Messi, Neymar, Mascherano, Sergio, Alba, Alves

Man City: Hart, Zabaleta, Kompany, Lescott, Kolarov, Fernandinho, Toure, Milner, Silva, Nasri, Aguero