Formacionet e mundshme të ‘El Clasicos’

Barcelona do të provojë t’i jap goditjen fatale Real Madridit sa i përket luftës për titull sonte kur këto dy skuadra do të ballafaqohen në ‘Camp Nou’ me fillim nga ora 21:00. Skuadra e Xavit ka nëntë pikë më shumë se ajo e Carlo Ancelotti dhe me në fitore eventuale do ta bënte një hap…

Sport

19/03/2023 14:38

Barcelona do të provojë t’i jap goditjen fatale Real Madridit sa i përket luftës për titull sonte kur këto dy skuadra do të ballafaqohen në ‘Camp Nou’ me fillim nga ora 21:00.

Skuadra e Xavit ka nëntë pikë më shumë se ajo e Carlo Ancelotti dhe me në fitore eventuale do ta bënte një hap gjigant drejt kurorëzimit si kampion duke e thelluar diferencën në 12 pikë, transmeton lajmi.net.

Te Barcelona mungojnë Pedri dhe Dembele, kurse nga ana tjetër, Alaba nuk do të jetë në dispozicion të Realit.

Këto janë formacionet e mundshme:

Barcelona: Ter Stegen; Araujo, Kounde, Christensen, Balde; De Jong, Busquets, Kessie; Raphinha, Lewandowski, Gavi.

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho; Camavinga, Tchouameni, Modric; Valverde, Benzema, Vinicius./Lajmi.net/