Flamini ‘kapet’ me Wilsheren

Arsenali është detyruar të mohojë se Jack Wilshere dhe Mathieu Flamini u përfshinë në një përplasje të turpshme në stërvitje para ndeshjes kundër Sunderlandit të shtunën. Sipas Daily Mail, dyshja e mesfushorëve janë fotografuar derisa duken se kanë mosmarrëveshje mes vete në stërvitje, vetëm 24 orë para takimit me Sunderlandin në kuadër të Premierligës. Mbrojtësi…

Sport

21/02/2014 15:50

Arsenali është detyruar të mohojë se Jack Wilshere dhe Mathieu Flamini u përfshinë në një përplasje të turpshme në stërvitje para ndeshjes kundër Sunderlandit të shtunën.

Sipas Daily Mail, dyshja e mesfushorëve janë fotografuar derisa duken se kanë mosmarrëveshje mes vete në stërvitje, vetëm 24 orë para takimit me Sunderlandin në kuadër të Premierligës.

Mbrojtësi Bacary Sagna u angazhuar për të ftohur gjakrat pasi iu afrua Wilsheret duke e vendosur dorën mbi mesfushorin anglez.

Arsenali ka insistuar se ata nuk kishin konflikt mes vete por kanë bërë shaka gjatë seancës stërvitore në bazën në London Colney.

Mirëpo, diskutimi i nxehtë mes yjeve të Arsenalit vjen vetëm disa ditë pas përplasjes publike mes Flamini dhe Mesut Ozil në humbjen 2:0 nga Bayern Munich në Emirates Stadium.