Fitore e madhe e Prishtinës

Prishtina mposhti Lirinë 2:0 duke marrë pikë të vlefshme në kërkim të zonës së sigurisë. Kurse, fitore shënuan edhe Hajvalia e Lalapi.

Sport

12/03/2016 15:24

Prishtina ka fituar ndaj Lirisë me rezultat 2:0 në kryeqytet.

Labinot Osmani dhe Armend Thaqi shënuan golat për skuadrën bardhekaltër.

Kurse, në duelet tjera, Hajvalia fitoi ndaj Dritës me rezultat 2:1, përcjell “Lajmi.net”. Fuat Karabegu e Shkëlqim Pacolli shënuan për vendasit.

Kurse, Xhevdet Shabani shënoi për Dritën. Ndërsa, Llapi fitoi bindshëm ndaj Istogut me rezultat 5:0.

Rezultatet:

Prishtina – Liria 2:0

Hajvalia – Drita 2:1

Llapi – Istogu 5:0