Filmi ‘The Notebook’ vjen si seri televizive

Romanca e famshme e Nicholas Sparks pas suksesit me film tani do bëhet edhe serial televiziv.

ShowBiz

11/08/2015 23:08

The CW ka marrë të drejtat për të transmetuar serialin më të ri romancë që do bëhet nga Warner Bros dhe me producent Nicholas Sparks.

Bëhet fjalë për novelën e vitit 1996 dhe filmin e suksesshëm të vitit 2004 ‘The Notebook‘ shkruar nga Nicholas Sparks dhe aktruar nga Rachel McAdams dhe Ryan Gosling, transmeton Lajmi.net.

Ende nuk janë gjetur aktorët për rolet e Noah dhe Allie, por seriali do përfshijë gjithë historinë e çiftit dhe ndikim e sëmundjes së Alzheimerit në jetën e tyre.