FIFA: Ja nominimet për golin e vitit (Video)

Fifa ka publikuar nominimet për çmimin Puskas 2014 i cili ndahet për golin më të mirë të shënuar gjatë këtij vitit. Në këtë listë është edhe Pajtim Kasami, me supergolin e shënuar ndaj Crystal Palaces, sa ishte pjesë e skuadrës së Fulhamit.

Sport

12/11/2014 20:45

FIFA ka publikuar dhe listën e golave që do të jenë në garë për të fituar çmimin Puskas 2014, që ndahet për golin e vitit.

Në këtë garë janë goli i shënuar nga Van Persie, Zlatan Ibrahimovic, Diego Costa dhe nga James Rodriguez.

Gjatë viteve të fundit, këtë çmim e kanë fituar emra të njohur si: Ibrahimovic, Miroslav Stoch, Neymar, Altintop dhe Cristiano Ronaldo.

Për golin e vitit, në garë janë edhe lojtarët si Marco Fabian, Steph Roche, Camilo Sanvezzo, Pajtim Kasami dhe Hisato Sato.

Video

Goli i Van Persiet

Goli i Ibrahimovicit

Goli i Diego Costat

Goli i James Rodriguez

Goli i Pajtim Kasamit