FIFA BEST: Lewandowski është lojtari më i mirë i vitit 2021

Sport

17/01/2022 20:18

Robert Lewandowski, Lionel Messi dhe Mohamed Salah ishin në garë për çmimin e lojtarit më të mirë të vitit.

FIFA ka zgjedhur lojtarin më të mirë të vitit 2021, dhe gara për këtë çmim ishte mjaft interesante.

Lojtari më i mirë në botë, Lionel Messi, ishte në garë me Salah e Lewandowski, përcjell lajmi.net.

Në garën e FIFA, fitues ishte Robert Lewandowski.

Lewandowski ka fituar kështu një nga çmimet më të rëndësishme individuale në karrierën e tij./ Lajmi.net/