FIFA befason Alban Mehën (VIDEO)

Duket se futbolli shqiptar ka arritur majat jo vetëm nga ekipi kombëtar, por edhe sukseset individuale që korrin disa shqiptarë.

Sport

30/11/2015 15:42

Kësaj herë FIFA ka publikuar listën e nëntë lojtarëve më të mirë të gjuajtjeve të lira, ku krahas Lionel Messit dhe dhe Andrea Pirlos, spikat emri i futbollistit shqiptar Alban Meha, transmeton Olle

Vend i nëntë: Alban Meha

“Aktivizohej në ligën e dytë gjermane (tani në Konyaspor) por ka një gjuajtje me precizitet 71%. Ka kaluar edhe Marco Reusin, ndërsa është krenari për ekipën ku luan. Gianni de Biazi s’do e ketë vështirë cilin ta caktojë për goditjet standard”, shkruan në përshkrimim për futbollistin.

YouTube player