Ferrari Portofino, makina e re e markës italiane (Foto)

Ferrari ka prezantuar makinën e saj të re që quhet Ferrari Portofino.

Auto & Tek

24/08/2017 13:53

600 kuaj fuqi (40 më shumë se paraardhësja e kësaj makine, Ferrari California) dhe një çmim që mendohet se do të jetë më pak se 200 mijë euro.

Ashtu si edhe Ferrari California, makina e re e markës italiane do të arrijë nga 0 në 100 km/h për 3.5 sekonda, ndërsa shpejtësia e saj maksimale do të jetë 320 km/h. /Lajmi.net/