Fermeri hero, shpëton lopët dhe vetën nga luani me vetëm një shkop

18:29 | 19 Qershor 2019

Një video tregon momentin dramatik kur një fermer përdori vetëm një shkop për të mbrojtur veten, ndërsa po largonte një luan që po sulmonte lopët e tij në Indi.

Pamjet e marra nga kamerat e sigurisë nga jashtë shtëpisë së fermerit shfaqin bagëtinë duke kërcyer përmes oborrit të tij në mes të natës, teksa banori indian përballet me luanin, transmeton lajmi.net.

Burri, i njohur si Vadher – mban një shkop prapa kokës ndërsa i afrohet rrezikut.

Për ta kuptuar më tutje ngjarjen, ndiqeni videon e mëposhtme. /Lajmi.net/