Fabio Viera i gatshëm për ndeshjen e nesërme ndaj Leicesterit

Ndonëse u përfol se mund të mungojë edhe për ndeshjen e nesërme, Fabio Viera do të jetë gati kundër Leicester Cityt në kuadër të Premier League. Mesfushori pati një problem me kyçin e këmbës dhe e humbi pjesën e parasezonit shkaku i këtij shqetësimi. Gjithsesi, tanimë duket se kjo periudhë ka kaluar dhe portugezi është…

Sport

12/08/2022 13:53

Ndonëse u përfol se mund të mungojë edhe për ndeshjen e nesërme, Fabio Viera do të jetë gati kundër Leicester Cityt në kuadër të Premier League.

Mesfushori pati një problem me kyçin e këmbës dhe e humbi pjesën e parasezonit shkaku i këtij shqetësimi.

Gjithsesi, tanimë duket se kjo periudhë ka kaluar dhe portugezi është gati të japë kontributin e tij.

Ai është stërvitur normalisht me skuadrën, së bashku me Kieran Tierney dhe Takehiro Tomiyasu, që po ashtu ishin paraprakisht të lënduar.

Ndeshja ndaj Leicester luhet në “Emirates Stadium” në orën 16:00. /Lajmi.net/