Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Ekipi i divizionit të tretë meksikan ‘prezanton’ Cristiano Ronaldon

10:51 | 11 Gusht 2020

Pas eleminimit të parakohshëm të Juventusit në Ligën e Kampionëve, u përhapën fjalët se Cristiano Ronaldo do largohej nga Bianconeri sezonin e ardhshëm.

Jehonë mori lajmi se ai do t’i bashkohej PSG-së, por, megjithatë, klubi që nënshkroi me yllin portugez në fund ishte Tlaxcala F.C, që garon në divizionin e tretë të Meksikës, përcjell lajmi.net.

Padyshim që kjo ishte vetëm shaka përmes rrjeteve sociale dhe është ai që klubi i Amerikës së Jugut, para eleminimit të Cristiano nga konkurrenca e tij e preferuar, e ftoi atë të ndryshojë skenë dhe të bashkohet me radhët e tyre dhe madje përgatiti një mirëseardhje zyrtare në Twitter, sa u bë virale më pas.

Sidoqoftë, portugezi, tani me pushime, nuk po planifikon të largohet nga Torino. Kështu të paktën thonë mediet në Portugali, ku ata raportojnë se sezonin e ardhshëm do të jetë nën komandën e Andrea Pirlo. /Lajmi.net/