Edhe një incident ajror i AirAsia, aterim i detyrueshëm (Foto)

Një avion i AirAsia i cili mbante 153 njerëz në bord është detyruar të ateroj në Filipine dhe t’i evakuojë pasagjerët me “shkallë emergjente rrëshqitëse”. 

Bota

30/12/2014 14:51

Incidenti raportohet të ketë ndodhur shkaku i motit të keq që u shoqërua me një stuhi tropikale. 

Për fat askush nga pasagjerët nuk u lëndua, përveç disa të moshuarve që patën probleme me tension të gjakut.

Ky incident vjen vetëm disa orë pasi flota ajrore indoneziane arriti të gjej avionin tjetër të AirAsia, i rrëzuar në detin Java. Aty u gjetën edhe 40 trupa të vdekur, nga 162 persona që ndodheshin në bord. (lajmi.net)