Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

E3: Nintendo’s Legend of Zelda, vazhdim i konfirmuar

9:08 | 12 Qershor 2019

Nintendo ka konfirmuar vazhdimin e Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Nintendo ka zbuluar se po punon për një vazhdim të Legend of Zelda: Breath of the Wild, një nga lojërat më të shitur për tastierë të saj Switch, raporton “Bbc”, transmeton lajmi.net.

Breath of the Wild u vlerësua nga kritikët kur filloi në vitin 2017 dhe fitoi disa çmime. Nintendo tregoi një rimorkio të shkurtër për vazhdim gjatë prezantimit të saj në shfaqjen e lojrave E3 në Los Anxhelos.

Megjithatë, ajo gjithashtu tha se loja e tij e parashikuar e kafshëve ka qenë e vonuar deri në mars 2020.

Kompania tha se donte të sigurohej që loja ishte e “cilësisë së duhur”.

Legjenda e serialit Zelda filloi në vitin 1986. Lojërat aksion-aventurë ndjekin Linkin hero në kërkimin e tij për të shpëtuar mbretërinë e Hyrule. /Lajmi.net/