E tregon videoja: Makinat Fiat, më të rrezikshmet për jetën nëse aksidentohen – Lajmi.net
E tregon videoja: Makinat Fiat, më të rrezikshmet për jetën nëse aksidentohen
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 23:50, 5 December 2018
Një vit pasi Fiat Punto u bë makina e parë për të mbrojtur pasagjerët dhe vozitësit e tyre në Euro NCAP, Fiat Panda ka ndjekur hapat e saj.

Makina e kësaj kompanie u provua për herë të parë në fillimin e vitit 2011 dhe rishikimi i saj ka treguar se sistemet e saj të sigurisë nuk kanë përparuar që nga ajo kohë, tranmseton lajmi.net.

Ajo tashmë për sa i përket vlerësimit të sigurisë ka marrë 0 yje nga ekspertët e kësaj fushe, duke e deklaruar këtë makinë të “rrezikshme për jetën njerëzore”.

Ndërkohë, është mundësuar edhe një video që ilustron më së miri rrezikshmërinë e sjellur nga aksidentet e mundshme me këtë makinë. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO