E konfirmon edhe Chelsea: Ben Chilwell humbet Kupën e Botës

Mbrojtësi anësor i Chelseat, Ben Chillwel, nuk do të jetë në dispozicion të kombëtares së Anglisë për Kupën e Botës. Këtë e bën të ditur vetë klubi i tij, përmes një komunikate për medie. Siç thuhet në këtë komunikatë, lojtari ka telashe me kërthizën e tij, rikuperimi i së cilës do të marrë kohë. Anglezi…

Sport

05/11/2022 13:50

Mbrojtësi anësor i Chelseat, Ben Chillwel, nuk do të jetë në dispozicion të kombëtares së Anglisë për Kupën e Botës.

Këtë e bën të ditur vetë klubi i tij, përmes një komunikate për medie.

Siç thuhet në këtë komunikatë, lojtari ka telashe me kërthizën e tij, rikuperimi i së cilës do të marrë kohë.

Anglezi aktualisht gjendet në spitalin e klubit, duke u rikuperuar.

Më poshtë gjeni komunikatën e plotë të Chelseat:

Pas dëmtimit të pësuar në ndeshjen tonë të fundit kundër Dinamo Zagrebit, Ben Chilwell i është nënshtruar një skanimi në kërthizën e tij.

Rezultatet tregojnë se Beni ka pësuar një dëmtim të rëndë dhe fatkeqësisht mbrojtësi pritet të mungojë në Botëror.

Ben tani do të fillojë një program rehabilitimi me departamentin mjekësor të klubit./Lajmi.net/