E gjen familjen pas 40 vitesh përmes kanalit YouTube – Lajmi.net
E gjen familjen pas 40 vitesh përmes kanalit YouTube
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 16:00, 21 April 2018
Një indian i zhdukur për 40 vjet ka pasur një ribashkim emocional me familjen e tij pasi në një video të publikuar në YouTube kishte performuar për t’ia lehtësuar familjes së tij se ku ndodhej.

 

Khomdram Gambhir Singh përqafoi familjen e tij në Imphal, në shtetin e largët verilindor të Manipurit, të cilin e la në vitin 1978 pas ndarjes nga gruaja e tij.

Sapo e panë familjarët e tij, të gjithë shpërthyen në vaj, derisa mbërriti në vendlindjen e tij të enjten, raporton “DailyMail”.

“Provoja të kthehesha në shtëpinë time, por nuk kisha shumë opsione,” tha Singh.

Për katër dekada pasi ai e kishte braktisur shtëpinë, familja e tij asgjë nuk kishte dëgjuar për të. Pastaj, ai ishte shfaqur në YouTube në një klip që tregon një burrë me ngjyrë të bardhë dukë kënduar këngë për Bollywoodin në rrugët e Mumbait 3, 300 kilometra larg.

Një shikues e kishte identifikuar atë për të paraqitur rastin e tij në Imphal për të njoftuar familjen e Singhait.

Tani pa mjekër, Singh tha se bëri punë të ndryshme për të mbijetuar në Mumbai, që ndodhet shtëpia e industrisë së filmit Bollywood.

“Unë kisha punuar në mullinj, në shitore dhe objekte të mëdha,” tha ai.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO