E frikshme: Boksierit ‘i ikin mendtë’ nga grushtat, lufton me kundërshtarin ‘fantazmë’

Një ngjarje e frikshme ka ndodhur së fundmi në botën e boksit.

Sport

06/06/2022 16:47

Boksieri Simiso Buthelezi ishte duke fituar meçin e tij pasi e rrëzoi me nokdaun kundërshtarin e tij, përcjell lajmi.net.

Por goditjet që kishte pësuar paraprakisht bën që lojtari të humbte fokusin dhe të fillonte luftën me “një kundërshtar të padukshëm”.

Boksieri jug-afrikan u largua nga ringu dhe iu dha ndihma mjekësore urgjente.

Më poshtë mund ta shihni videon për të cilën bëhet fjalë. /Lajmi.net/

YouTube player