Dybala befason Juventusin: Do ishte shumë bukur të luaja për Barcelonën

Paulo Dybala pranoi se do të ishte "shumë e bukur" të luash për Barcelonën pasi sulmuesi tha se ai ishte ende në pritje të rinovimit të kontratës me Juventus.

Sport

09/06/2020 08:29

26 vjeçari po shijonte një sezon të shkëlqyer para se të pezullohej për shkak të pandemisë koronavirus, pasi ishte lidhur me largim nga Torino vitin e kaluar.

Argjentinasi raportohet se do të zgjasë qëndrimin e tij te Juve, ku ka kontratë deri në vitin 2022.

Por Dybala tha se do të ishte mirë të ribashkoheshin me shokun e skuadrës te kombëtarja, Lionel Messi – i cili vesh fanellën e Barcës.

“E vërteta është se Barcelona është ekip i madh në të gjithë botën dhe me Messin rritet kjo madhështi”, i tha ai CNN, përcjell lajmi.net.

“Do të ishte shumë mirë, por Juventus është gjithashtu një klub i jashtëzakonshëm, shumë i madh, me histori të plotë, ku aktualisht ka lojtarë të shkëlqyeshëm”.

“Ka cilësi të mjaftueshme këtu për të bërë dy ekipe dhe mundësinë për të luajtur me Gianluigi Buffon dhe Cristiano Ronaldo, të cilët e bëjnë klubin edhe më të madh”, u shpreh ai. /Lajmi.net/