Të Infektuar: 67.469

Të Shëruar: 58.919

Të Vdekur: 1.582

Dy roje kombëtare largohen nga inaugurimi i Biden, zbulohet lidhja e tyre

18:49 | 19 Janar 2021

Dy Garda Kombëtare po largohen nga misioni i sigurisë së inaugurimit pasi u zbulua se kishin lidhje me grupin e djathtë, pasi shefi i Gardës tha se nuk ishte i shqetësuar për potencialin e kërcënimeve të brendshme, shkruan Daily Mail.

Një zyrtar i Ushtrisë dhe një zyrtar i lartë i inteligjencës amerikane konfirmuan të martën se dy anëtarët e Gardës Kombëtare ishin hequr nga misioni për të siguruar inaugurimin e Joe Biden.

Nuk është e qartë se cilit grup të skajshëm i përkisnin anëtarët e Gardës ose në cilën njësi shërbenin.