Të Infektuar: 8799

Të Shëruar: 4027

Të Vdekur: 249

Drekë për 15 minuta

10:33 | 11 Qershor 2018

Përbërësit

 

300 gr mish i bardhe pule

150 gr kërpudha

100 gr karrota

3 speca (te kuq,te gjelber,te verdhe)

2 kungulleshka

kripë

piper i zi

piper i kuq

magdanoz

vaj ulliri

salcë domtesh

Hapat
1
Ne nje ene te thelle qesim vajin,mishin e prere en copeza te vogla dhe fergojme per 5-8 minuta.

2
Pastaj shtojme karroten e grire,kerpudhat e grira ne fleteza, dhe vazhdojme me fergimin edhe per 5 minuta.

3
Ne fund shtojem kungulleshkat e grira ne copeza te vogla,dhe specat e grira ne copeza.

4
Ziejme keshtu edhe per 10 minuta dhe pastaj shtojme salcen e domates dhe melmesat sipas shijes.