Dortmund identifikon zëvendësuesin për Jadon Sancho

Dortmund po përgatitet për largimin e Sancho.

Sport

06/06/2020 16:04

Ylli anglez, Sancho, është një nga lojtarët me vëmendjen më të madhe, para merkatos së verës.

Anësori i Borussia Dortmund lidhet me një kalim të mundshëm në Premierligë, me skuadrat si Manchester United e Liverpool që interesohen për të.

Pasur parasysh situatën, Dortmund është vënë në kërkim të një zëvendësuesi për të. Sipas ‘Sky Sport’, Feran Torres i Valencia është identifikuar si zëvendësuesi për Sancho, transmeton lajmi.net.

Agjenti i Torres tashmë është takuar me Borussia Dortmund dhe lojtarin. Torres kërkohet me ngulm edhe nga Barcelona.

Mbetet të shihet se me cilën fanellë do të luajë spanjolli gjatë sezonit tjetër. /Lajmi.net/