Diktaturë me “shije”, vetëm femra të bukura si police trafiku! (FOTO) – Lajmi.net
Diktaturë me “shije”, vetëm femra të bukura si police trafiku! (FOTO)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 21:00, 10 July 2018
Koreja e Veriut ngjall kuriozitet të madh, për faktin se është ndër të paktat diktatura që ende qëndrojnë në këmbë.

Në një artikull të publikuar sot, flitet se si bëhet përzgjedhja e policeve të trafikut.

Kriteret më të rëndësishme janë dy: të jenë tërheqëse në pamje dhe fizik, dhe të kenë një gjatësi të caktuar.

Ato janë kthyer në simbol të kryeqytetit Fenian dhe femrat më të bukura të vendit mund t’i shihni në çdo kryqëzim./Lajmi.net/ 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO