De Ligt shpjegon largimin nga Juventus drejt Bayern Munich

Matthijs De Ligt ka shpjeguar vendimin e tij për t’u larguar nga Juventusi drejt Bayern Munich. Ylli holandez, De Ligt zgjodhi të transferohej te skuadra e Bayern gjatë kësaj vere, duke qenë nga lëvizjet më të mëdha në Bundesliga. Duke folur për vendimin e tij së fundmi, lojtari ka thënë se ishte koha për një…

Sport

04/08/2022 09:41

Matthijs De Ligt ka shpjeguar vendimin e tij për t’u larguar nga Juventusi drejt Bayern Munich.

Ylli holandez, De Ligt zgjodhi të transferohej te skuadra e Bayern gjatë kësaj vere, duke qenë nga lëvizjet më të mëdha në Bundesliga.

Duke folur për vendimin e tij së fundmi, lojtari ka thënë se ishte koha për një sfidë të re.

“Kisha dy vite të mbetura në kontratën me Juventus, u bëra mbrojtës i kompletuar aty, por ndjeja se kisha nevojë për sfidë të re, ambient të ri”, ka thënë De Ligt, transmeton lajmi.net.

“Në qershor, Bayern më kontaktoi dhe isha menjëherë i interesuar”, shtoi holandezi.

22 vjeçari u transferua në ‘Allianz Arena’, për një shumë prej 77 milionë eurove. /Lajmi.net/