City me super-transferim nga Serie A

Manchester City duket se ka fituar betejën për mesfushorin e Lazioz, Sergej Milinkovic-Savic.

Sport

08/11/2017 22:09

Paraqitjet fantastike të mesfushorit të Lazios, SergejMilinkovic-Savic nuk kanë kaluar pa u vërejtur edhe nga skuadrat e mëdha.

Por, sipas Calciomercato, favorite për të nënshkruar në janar me mesfushorin serb është skuadra angleze, Manchester City.

Ata kështu kanë mposhtur konkurrencën e tre skuadrave tjera të mëdha, Manchester United, Real Madrid dhe Juventus.

Vlera e serbit është rreth 80 milionë euro.

Image result for milinkovic savic lazio