Të Infektuar: 70.185

Të Shëruar: 60.333

Të Vdekur: 1.616

Cheltenham – Man City, formacionet zyrtare

17:35 | 23 Janar 2021

Cheltenham do të ndeshet me skuadrën Manchester City në kuadër të 1/16 të FA Cup.

“Citizens” pritet ta fitojnë këtë ndeshje lehtë, por siç jemi mësuar në FA Cup, befasitë nuk mungojnë kurrë, transmeton lajmi.net.

City kishte mposhtur skuadrën nga Championshipi anglez, Birmingham, ndërsa Cheltenham kishte mposhtur skuadrën Crewe dhe Mansfield për të arritur në 1/16 e finales.

Duke konsideruar që Cheltenham vjen nga League Two, kjo është arritje mbresëlënëse për ta.

Formacionet zyrtare të klubeve./Lajmi.net/

Manchester City: Steffen, Garcia, Harwood-Bellis, Laporte, Mendy, Fernandinho (C), Doyle, Mahrez, Torres, Foden, Jesus

Cheltenham: Griffiths, Raglan, Tozer, Boyle, Blair, Freestone, Thomas, Clements, Azaz, Lloyd, May.