Chelsea ka alternativën për Chilwell

Chelsea po mendon për një mbrojtës të krahut të majtë.

Sport

05/06/2020 18:20

Skuadra e Chelsea është e vendosur që të përforcohet edhe më shumë gjatë merkatos së verës, pas transferimit të Hakim Ziyech dhe marrëveshjes që po raportohet se është arritur me Werner.

Por, ‘Blutë’ janë duke menduar edhe për krahun e majtë të mbrojtjes, ku synim primar është Ben Chilwell.

Si alternativë për Chilwell shihet Nicolas Tagliafico i Ajax Amsterdam, transmeton lajmi.net.

Chilwell dëshiron kalimin te Chelsea, pasi e di se Lampard e admiron atë. Megjithatë, për çdo rast, londinezët po vëzhgojnë edhe Tagliafico. /Lajmi.net/