Çfarë po ndodhë? Qindra buaj të mbytur në një lum në Afrikë – Lajmi.net
Çfarë po ndodhë? Qindra buaj të mbytur në një lum në Afrikë
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 19:54, 8 November 2018
Qindra buaj janë mbytur në një lumë në kufirin midis Botsvanës dhe Namibisë.

Hetimet e hershme sugjerojnë se tufat ishin ndjekur nga luanët dhe, si pasojë, vrapuan në lumë, thonë autoritetet e Botsvanës, transmeton lajmi.net.

Një banor i këtij rajoni i tha BBC-së se ajo dukej sikur buajt u mbërthzen, sepse banka në anën tjetër të lumit ishte shumë e lartë dhe se ata panik dhe vulosur.

Ai tha se kurrë nuk kishte parë një grup kaq të madh buajsh të mbyten më parë.

Njerëzit që jetonin në këtë zonë mblodhën buajt e ngordhur dhe i morën në shtëpi për të ngrënë.

Simone Micheletti, që zotëron një shtëpizë në anën Namibiane të lumit, tha se kopetë ishin jashtëzakonisht të mëdha.

Ai mundësoi fotografi që u realizuan në vendin e ngjarjes./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO