Cannavaro shpjegon mënyrën e vetme se si Napoli mund t’i jap fund dominimit të Juves në Serie A

Fabio Cannavaro, futbollisti më i mirë në botë në vitin 2006, ka treguar mënyrën se si Napoli mund t’i jap fund dominimit të Juventusit në Serie A.

Sport

04/01/2019 08:47

Mbrojtësi italian, gjatë karrierës së tij ka veshur fanellat e këtyre dy skuadrave, që viteve të fundit kanë zhvilluar rivalitet të madh në garën për titull në Serie A, dhe që në fund gjithmonë ka triumfuar Juventusi.

“Juventus meriton respekt për gjithçka, për punën e bërë në momente të caktuara. Ata transferuan Cristiano Ronaldon kur kishin nevojë për më shumë besim dhe entuziazëm për të rinovuar skuadrën. Ngritja e tyre në një nivel më të lartë në Evropë vazhdon pacenueshmërinë e tyre në Itali”, ka deklaruar Cannavaro, përcjell ‘lajmi.net’.

Cannavaro që tani drejton skuadrën kineze, Guangzhou Evergrande, ka treguar mënyrën se si Napoli mund t’i jap fund dominimit të Juventusit në Serie A.

“E vetmja mënyrë që Napoli të fitojë titullin, është të nënshkruajë me Messin”./Lajmi.net/