Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

Burri vret gruan pasi ajo i kërkon të largohet sepse ai kishte koronavirus

9:18 | 15 Prill 2020

Një burrë u akuzuar për mashtrim të vdekjes së gruas së tij, kinse i tha policisë që ajo i kishte kërkuar që të largohej sepse ai kishte koronavirus.

Hussein Egal, 65-vjeçar, thuhet se ka vrarë 57-vjeçaren Maryan Ismail në shtëpinë e tyre në Edmonton, në veri të Londrës, transmeton lajmi.net.

Fqinjët e shqetësuar kishin kontaktuar policinë dhe zonja Ismail u gjet më vonë e vdekur në banesë pasi kishte pësuar dëmtime serioze.

Prokurori Jonathan Polnay i tha gjykatës se kur Egal u intervistua pas arrestimit të tij, ai pretendoi se gruaja e tij i kishte kërkuar që të dilte, pasi vuante nga koronavirusi, shkruan Metro. Egal u mbajt në paraburgim përpara seancës dëgjimore të përgatitjes së fajësisë. /Lajmi.net/