Të Infektuar: 2991

Të Shëruar: 1644

Të Vdekur: 54

Burnley 1:4 Man City, notat e lojtarëve

23:26 | 3 Dhjetor 2019

Manchester City ka arritur të shënojë fitore me rezultat të thellë 4-1 ndaj Burleyt si mysafir në kuadër të Premierligës.

Djelmoshat e Pep Guardiolas e nisën shumë mirë takimin, duke arritur të shënojnë që në minutën e 24-të, me Gabriel Jesus.

Sulmuesi brazilian shënoi edhe në minutën e 50’, për 0-2.

Rodri në minutën e 68’ dhe Riyad Mahrez shënuan dy gola tjerë, për të konfirmuar fitoren e Manchester City.

Vendasit ia dolën të shënojnë golin e nderit, në minutën e 89’ me anë të Robbie Brady./Lajmi.net/