Bugatti 11-milionësh i modifikuar, ja si duket pa çati – Lajmi.net
Bugatti 11-milionësh i modifikuar, ja si duket pa çati
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 22:36, 13 March 2019
Bugatti La Voiture Noire, vetëm pak ditë më parë u lansua në Gjenevë, i cili zyrtarisht u bë makina më e shtrenjtë ndonjëherë - 11 milionë euro etiketë.

Por, ky model nga kompania prodhuese e veturave me sa duket duket edhe më mahnitës sesa ai ‘coupe’, transmeton lajmi.net.

Ashtu si largimin e çatisë, artisti i dhënë i ka dhënë La Voiture Noire një ngjyrë të kaltër metalike me rrota bronzi.

Nëse do t’i jepej dritë jeshile këtij modeli, “La Voiture Noire Roadster” do të përbëhej nga motori quad-turbo i cilindrit të 8-të të Chiron, i cili prodhon 1.479 kuajfuqi.

Kjo do të mundësonte të arrihej 100 km/h në rreth 2.5 sekonda. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO