Të Infektuar: 2991

Të Shëruar: 1644

Të Vdekur: 54

Bitcoin bie nën 3800 dollarë

9:05 | 27 Nentor 2018

Një vit më parë, Bitcoin u ngjit në festë e Falënderimeve. Aktualisht, zhvillimi i çmimeve për bitcoin ka rënë shumë, në krahasim me atë se si ishte 1 vit më parë.

Fundi i krizës së monedhës duhet më në fund të mbarojë. Ata që shpresonin për një rritje të ngjashme çmimesh pas humbjeve këtë vit duhet të presin ose të kenë nevojë për nerva me të vërtetë të forta, transmeton lajmi.net.

Në fundjavë, shkoi përsëri drejt greminës. Të dielën, Bitcoin përsëri ra me gati 13 përqind dhe tani qëndron në vetëm 3.779 dollarë.

Disa analistë besojnë se $ 3,000 do të jetë kufiri më i ulët i Bitcoin.

Herë pas here, ka edhe zëra se ai do të ndalet te çmimi 2,000 dollarë.

Së shpejti në verën e vitit 2019, do të fillojë rimëkëmbja, vlerëson analisti i kripto-valutave Muradd Mahmudov. Ekspertët e monedhave të tjera besojnë gjithashtu se kjo rënie do të zgjasë 18 muaj ose më shumë. /Lajmi.net/