Benteke, ‘ngushëllimi’ i Man Utd’it

Pas dështimeve të shumta në realizimin e objektivave për transferime gjatë afatit kalimtar të verës, Manchester United ka gjetur një futbollist të cilit ia ka vërë syrin për ta sjell në skuadër në janar. Ylli i Aston Villas, Christian Benteke kërkohet nga gjiganti nga Old Trafford, ka njoftuar Daily Mirror. Sipas këtij tabloidi, menaxheri i…

Sport

09/09/2013 10:50

Pas dështimeve të shumta në realizimin e objektivave për transferime gjatë afatit kalimtar të verës, Manchester United ka gjetur një futbollist të cilit ia ka vërë syrin për ta sjell në skuadër në janar.

Ylli i Aston Villas, Christian Benteke kërkohet nga gjiganti nga Old Trafford, ka njoftuar Daily Mirror.

Sipas këtij tabloidi, menaxheri i Unitedit, David Moyes kërkon që Benteke të jetë numri 9 i Djajve të Kuq, pas dyshimeve të vazhdueshme rreth qëndrimit afatgjatë të Wayne Rooneyt.

Moyes besohet se ka përcjell sulmuesin belg gjatë ndeshjes kundër Skocisë javën e kaluar dhe mendon të paraqet ofertë për të në janar.

Benteke në rast të kalimit në Old Trafford do të kishte të drejtë të luajë në Ligën e Kampionëve.