Benevento 2:4 Juventus, notat e lojtarëve

Benevento e priti Juventusin në kuadër të javës së 31-të të Serisë A italiane dhe i shkaktoi mjaft kokëçarje, por në fund u dorëzuar duke pësuar humbje 4-2.

Sport

07/04/2018 17:26

Dybala shënoi tre gola, dy nga penalltia, në minutat 16’, 47’ dhe 74’.

Benevento arriti dy herë ta barazoi rezultatin, por nuk mundi më shumë, pasi në minutën e 82-të, Duglas Costa ia preku këmbët duke shënuar një super gol nga distanca.

Me këtë fitore Juventus shkon në kuotën e 81 pikëve në krye të tabelës, shtatë më shumë se ndjekësi i parë, Napoli, që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në fotografinë e mëposhtme.