Avioni i ri luftarak i ushtrisë amerikane, këto janë specifikat – Lajmi.net
Avioni i ri luftarak i ushtrisë amerikane, këto janë specifikat
Autori: Lajmi.net Auto & TekBotaTeknologji 16:26, 3 January 2019
Avioni Lockheed U-2, i quajtur edhe 'Lady Dragon', u vendos në bazën ajrore të Nellis për të marrë pjesë në Integrimin e Shkollës së Armëve (WSINT).

Sipas Bazës Ajrore të 99-të Wing Public Affairs, U-2 udhëtoi në Nellis për të marrë pjesë në Integrimin e Shkollës së Armëve (WSINT); një sërë misionesh komplekse për punësim të fuqishëm që shërbenin si pjesë e kapakëve të kurseve të Shkollës së Armëve të Forcave Ajrore të SH.B.A.-së.

“Ne jemi duke marrë pjesë në këtë stërvitje të madhe për të ndihmuar studentët e Shkollës së Armëve që të integrohen me U-2”, tha Maj John, pjesëmarrës WSINT dhe pilot U-2 i caktuar në Skuadronin e 19-të të Armëve, transmeton lajmi.net.

“U-2 i modernizuar që fluturon aktualisht është një avion i madh”, tha John. “Ajo që është me të vërtetë unike në lidhje me të është se ajo ndihmon aftësinë tonë për të parë sa më shumë që të mundemi. Mbart një numër të madh të sensorëve në një lartësi të pakrahasueshme më shpejt se çdo avion tjetër, ndërkohë që një person në bord për të zgjidhur problemin, manovron dhe mbron atë”.


“Dragon Lady” është një shtesë e madhe për WSINT sepse është e gjithanshme, vazhdimisht evoluon dhe një pasuri që është e gatshme të integrohet me asetet e tjera.

“Duke qenë këtu për WSINT na lejon të integrojmë me takt me pjesën tjetër të forcave ajrore luftarake duke u dhënë atyre inteligjencën në kohë që kanë nevojë për misionet e tyre”, tha Maj. Jonathan, pjesëmarrës WSINT dhe pilot U-2 i caktuar në Skuadronin e 19-të të Armëve.

“Ishte një përvojë mahnitëse e të mësuarit për ne, dhe ne jemi aq mirënjohës për të gjithë në Nellis për mbështetjen e tyre. Ne shpresojmë që të marrim pjesë në më shumë stërvitje në të ardhmen”.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO