Audi teston makinën e saj duke e goditur me rrufe – Lajmi.net
Audi teston makinën e saj duke e goditur me rrufe
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 18:42, 21 April 2018
Prototipi i modelit të parë të makinave elektrike të Audi-it u godit në Berlin me tre milionë volt.

Në fushën e testimit të tensionit të lartë në Berlin, Audi ka testuar makinën e saj me një rrufe. Tre milionë volt u drejtuan në këtë mënyrë në çatinë e automjetit , thuhet në një komunikatë për shtyp .

Imazhet spektakolare që rezultojnë nga kjo, Audi po përdor tani për të treguar aftësinë e ngarkimit të shpejtë të modelit të saj të parë plotësisht elektrik . E-troni mund të ngarkohet me maksimum 150 kW. Bateria 95 kWh në bord mund të ngarkohet në këtë mënyrë në më pak se gjysmë ore deri në 80 përqind. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO