Asus ZenFone 5 i ngjashëm me iPhone X, po jo edhe në çmim – Lajmi.net
Asus ZenFone 5 i ngjashëm me iPhone X, po jo edhe në çmim
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 19:03, 15 March 2018
asus_1521073387-9446372
Një nga trendet e këtyre muajve të fundit është përshtatja me nivelin e iPhone X nga telefonat Android.

Të tillë si Leagoo S9, Asus ZenFone 5, Asus ZenFone 5Z dhe i shumë përfoluri Huawei P20 janë të gjitha imitime të ekranit të Apple. Madje edhe versioni i parë zhvillues i Google, Androir P, thuhet se ka ngjashmëri, transmeton tch.

Asus, citon CNET, ka nxjerrë disa produkte në Kongresin Botëror të Celularëve në Barcelonë. Tre perj tyre, ZenFone5, ZenFone 5Z dhe 5 Lite janë pjesë e serisë 5 të Asus. ZenFone Max (M1), është versioni më i ri i Asus, me bateri të nivelit të kapacitetit të lartë.

ZenFone 5 është identik me 5Z me përjashtimtë dy cilësive. Ai ka procesorin Qualcomm Snapdragon 636 dhe kushton më pak, pavarësisht se çmimi zyrtar nuk është bërë i ditur.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO