Të Infektuar: 1110

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Askush nuk e pret këtë transferim nga Arsenali

16:35 | 5 Prill 2020

Arsenal raportohet se janë të parët në radhë për Ryan Fraser kur ai bëhet një agjent i lirë në fund të sezonit.

Një marrëveshje e lirë për të nënshkruar me anësorin e Bournemouth thuhet se mbetet në axhendën e Gunners pavarësisht rënies së tij në formë.

Akumulimi i 15 asistimeve, plus shtatë gola, në të gjitha garat sezomim e fundit çoi në spekulime në rritje gjatë një lëvizje verën e kaluar, por Fraser, 26 vjeç, mbeti i vendosur për të qëndruar te Bournemouth, përcjell lajmi.net.

Dhe ai nuk ka qenë në gjendje të gjejë formën e tij më të mirë në 2019/20 me vetëm katër asistime pasi ekipi i tij është në zonën e rënies.

Sipas TeamTalk, skuadra e Mikel Arteta është ende e interesuar për skocezin dhe oferta për të është gati.

Arsenali do të ketë problem blerjen e lojtarëve më të vlerësuar, sidomos pasi me shumë gjasë nuk do të jenë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. /Lajmi.net/