Arrestohen 2 shqiptarë në Spanjë, u kapën me 2.3 tonë kokainë

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë spanjolle. Njëri prej tyre dyshohet se është drejtuesit e “Kartelit të Ballkanit”. Autoritetet e Spanjës, i kapën 2.3 tonë kokainë para disa ditësh në një anije të peshikimit “Bestarruza”. Aty u arrestuan katër anëtarë të ekuipazhit. Përpos shqiptarëve në duart e policisë ranë edhe një argjentinas dhe…

Bota

17/09/2023 17:23

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë spanjolle.

Njëri prej tyre dyshohet se është drejtuesit e “Kartelit të Ballkanit”.

Autoritetet e Spanjës, i kapën 2.3 tonë kokainë para disa ditësh në një anije të peshikimit “Bestarruza”.

Aty u arrestuan katër anëtarë të ekuipazhit.

Përpos shqiptarëve në duart e policisë ranë edhe një argjentinas dhe një afrikan nga Cabo Verde.

Operacioni është udhëhequr nga Agjencia Federate e Anti-Drogës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (DEA), në koordinim me policinë e Spanjës, shkruajnë mediat spanjolle përcjell Klankosova.tv

Përveç drogës së konfiskuar, u gjetën edhe 200 mijë euro Cash dhe një veturë e tipit “Maserati”, që i takonin bosit të këtij grupi.

Shqiptari është arritur të kapet në një hotel, teksa ishte nisur drejt Madridit sapo kishte marrë vesh kapjen e ngarkesës së kokainës.

YouTube player