Apple prezanton sot telefonat e rinj: Ja si do të duken iPhone 6c, 6s dhe 6s Plus (Foto)

9 shtatori do të jetë një ditë e rëndësishme për Apple-in, pasi do të prezantohen dy telefona të rinj inteligjentë: iPhone 6s dhe iPhone 6s Plus.

Auto & Tek

09/09/2015 10:51

Disa raporte na sugjerojnë se më 9 shtator do të prezantohet edhe një iPhone i tretë, që do të quhet iPhone 6c.

Ky telefon thuhet se do të ketë ekran 4 inç dhe do të ketë kasa prej metali. Dizajneri Martin Hajek na ka treguar se si do të duket iPhone 6c përkrah iPhone 6s dhe iPhone 6s Plus.

2

3

4

5