Të Infektuar: 1083

Të Shëruar: 843

Të Vdekur: 30

Apple lansoi ‘iOS 13.1 beta’ para  ‘iOS 13’

7:56 | 29 Gusht 2019

Kompania më e njohur e paisjeve teknologjike gjithmonë me befasira.

Ne jemi vetëm dy javë larg nga 10 shtatori, ditën kur Apple do ta njoftoj botën me ‘Iphone 11’ që do të thotë që nuk ka shumë kohë për të përfunduar sistemin e tij operativ iOS 13.

Por, çka nëse Apple nuk do të planifikonte ta përfundonte atë me kohë dhe se e ka pranuar që iOS 13 nuk është bërë? Dhe kjo e shpejgon se pse sot kompania ka lansuar një beta iOS 13.1, raporton “The Verge”, transmeton  lajmi.net.

“Apple sapo lëshoi një beta të sistemit operativ të Iphone që është më e reja dhe më e sigurt.” – deklaroi një anëtar i kompanisë.

Duhet të thuhet që kjo situatë është e pazakonshme. Por siç ka theksuar zhvilluesi i saj Curtis Herbert, mund të ketë një kuptim të tjetër të caktuar.

Apple jo gjithmonë ka arritur të menaxhoj datat e premtuara për ndryshimet e sotferëve si AirPlay dhe bisedat e FaceTime dhe ka pasur një numër të sikletshme gabimesh dhe dobësish që kanë marr kritika të ndryshme. /Lajmi.net/