Ansu Fati debuton me Spanjën U21

15 tetori 2019 mund të dëshmojë të jetë një ditë historike për futbollin spanjoll. Askush nuk e di se çfarë është në gjendje të arrijë Ansu Fati, por talentit të Barcelonës iu dha debutimi i tij për Spanjën U21 në moshën 16 vjeç.

Sport

16/10/2019 14:21

Fati duket një yll tashmë me vetëm 243 minuta të luajtur në nivelin e lartë, të cilat kanë hasur në Ligën e Kampionëve, La Liga dhe U-21 të Spanjës.

Atij iu dhanë dhjetë minutat e fundit ndaj Malit të Zi, duke zënë vendin e Marc Cucurella në të majtë, përcjell lajmi.net.

Pa kohë për të humbur, ai u përfshi menjëherë, vrapoi ndaj kundërshtarit dhe kërkoi një penallti që nuk u dha.

Fati u bashkua në përbërje vetëm tre ditë më parë për shkak të dëmtimit të Carles Perez, por në dhjetë minuta ai tregoi përsëri cilësinë e tij, gjë që e ka bërë me Barcën. /Lajmi.net/